Blog- Inspirace

Vítejte v útulné sekci o kosmetice, kde se budeme zabývat vším, co souvisí s péčí o naše oči, pleť a celkově krásu. Připravte si šálek čaje nebo kávy a ponořte se do světa domácí péče, která vám pomůže udržet vaši pleť zdravou a krásnou.

Články, rady, návody na domácí péči najdete na mém blogu, klikni ZDE https://dermoskola.cz/

Pleťová péče je další důležitou součástí kosmetiky. Pravidelné čištění, tonizace a hydratace jsou základními kameny zdravé pleti. Domácí péče o pleť může zahrnovat použití čisticích přípravků, které jsou šetrné k pokožce, ale účinně odstraňují nečistoty a make-up. Tonizace pomáhá vyrovnat pH pleti a připravit ji na hydrataci. Hydratační krém by měl být vybrán podle typu pleti – mastná pleť potřebuje lehký krém, zatímco suchá pleť ocení bohatší texturu.

Masek a peelingů je na trhu nepřeberné množství, ale nezapomeňte, že si můžete udělat i vlastní domácí masku či peeling. Například med, avokádo nebo jogurt jsou skvělé přírodní ingredience, které mohou vaší pleti dodat potřebnou výživu a hydrataci. Peelingy na bázi cukru nebo soli mohou pomoci odstranit odumřelé kožní buňky a zanechat pleť hladkou a svěží.

A konečně, masáže obličeje jsou skvělým způsobem, jak povzbudit krevní oběh a uvolnit napětí ve svalstvu. Domácí masáž obličeje můžete provést pomocí prstů nebo speciálního masážního nástroje, jako je váleček z růžového křemene nebo gua sha. Pravidelná masáž obličeje může pomoci udržet pleť mladistvou a pružnou.

Těším se na Vás, Lenka